Selanik Pansiyon

Selanik Pansiyon, Çam ve zeytin ağaçlarının arasında gizli Şirince’de; huzur, neşe ve mutluluğun paylaşıldıkça arttığı bir yerde sizi bekliyor…

Bu büyülü ortama sahip köyümüzün ziyaretçilerini şehirden kopardığını, zaman ve mekânı unutturduğunu hissettiğimizde, yaşamak istediğimiz yer burası dedik. Seyahat etmekten keyif alan bir aile olarak; gezilerimizde biriktirdiğimiz anılardan, tadı damağımızda kalan tatlardan ilham aldık. Keşfetme heyecanımızla, doğaya olan bağlılığımızla ve güzellikleri paylaşma arzumuzla Selanik pansiyonu, güzel duyguların yaşandığı ve paylaştıkça arttığı bir mekânı hayata geçirdik. Hizmet kalitemizi, yaşam kalitesi anlayışımız doğrultusunda şekillendirdik. Şehir insanının doğayla doyasıya yaşam özlemini karşılayan, sakin, huzurlu ve yalın bir dinlence sunmayı amaç edindik.

Selanik Pansiyon’u 2004 Yılında Hizmete Açtık…

​Doğal yapıya ve özgün mimari ve iç dekorasyon öğeleri kullanmaya özen gösterdik. 4 çok özel konaklama odası bulunan işletmemizde, taş ve ahşap başta olmak üzere tamamen doğal malzemeler kullandık. Gerek iç, gerekse de dış mekânlarda konfordan ödün vermezken, doğal ve yenilenebilir kaynaklardan elde edilen malzemelere ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına öncelik verdik.

12 Ay Hizmetinizde olan Pansiyonumuz, Nezih Bir Aile İşletmesidir…

​Selanik Pansiyon’un aile işletmesi olması, bizim için beğenilerin birinci öncelik olmasını, özenin her ayrıntıya yansımasını, daha iyinin peşinden hep birlikte koşma kararlılığını beraberinde getirdi.
Güneşin hem doğuşunu hem de batışını izleme ayrıcalığına sahip olacağınız Selanik Pansiyon, doğayla bütünleşmiş mimarisi ve odalarıyla siz değerli misafirlerine huzurlu ve unutulmaz bir tatil sunuyor.
Zeytin ağaçları ile dolu bir tepeye oturan, bakımlı özel bahçemiz ve Ege florasının renklerini ve kokularını hissetme şansı veriyor. Kışları ılık, yazları ise kuru havası ve hafif meltemi sayesinde ferah geçiren Şirince, dört mevsimi de keyifli geçirmek için ideal bir mekân.
Şirince’nin kalbinde, tarihi dokusu korunmuş, restore edilmiş, 19.yy’dan kalma taş ev butik otelimize hoş geldiniz. Sizleri Şirince’nin atmosferinde, huzur ve samimiyeti hissettirecek pansiyonumuzda ağırlamaktan mutluluk duyarız.

“Şirince’deki  yaşama en büyük şahit taşlarıdır…”

Bu düşünceyle, 1800’lü yıllardaki ismi Kırkınca olan dönemden tutun, Çirkince ve günümüzdeki Şirince’ye dek tarihteki tüm anıları, yaşamı harmanlayarak size sunmak istedik ve yıkılan rum evlerinden tek tek topladığımız değerli taş ile küçük tesisimizi oluşturduk.

12 ay boyunca hizmet verdiğimiz tesisimizde 4  oda mevcut. Bir de küçük yemyeşil, sardunya, begonvil ve lavanta kokularıyla bütünleşmiş huzur bahçemiz ve tabii ki tamamen yöremize ait, organik ev yapımı ürünlerle köy kahvaltımız…
Pansiyonumuzun her köşesi size değişik bir yaşam alanında keyif imkanı sunar
Kalabalıktan uzak, size unutamayacağımız bir atmosferi şehir dışındaki sessizliği ve doğanın eşsiz manzarasını sunarak sizi evinizde gibi hissettirmek en büyük arzumuz…

Selanik Pansiyon, güler yüz ve hijyen noktalarında hassasiyet ile çalışan, iyiyi ve kaliteliyi sunarak, evinizdeki rahatlığı aratmayacak mutlu ve huzurlu bir ortam hazırlamayı felsefe edinmiştir

Mutfağımızda sabahları kızarmış ekmek, mis gibi ev yapımı reçeller, Sardunyaların süslediği pencereler, mis gibi lavanta  kokan çarşafların arasında ahşap ve ferforje ile döşenmiş asude odalarından  çıkmak istemeyeceğiniz  Otel’de geçireceğiniz vakitler, kekik kokularıyla,  kuş sesleriyle kendinizi cennetin içinde hissetmenizi sağlayacak.
Kısacası Şirince ye ilk kez geliyorsanız müdavimi olacağınız, bir yanıyla herkese tavsiye edeceğiniz ancak diğer yanıyla kimseye tavsiye etmeden kendinize saklamak isteyeceğiniz bir huzur mabedi..
Böylesi bir dinlence için, yapın planlarınızı, gelin Şirince ye  ağırlayalım sizi.. Tadı damağınızda kalacak bir tatil yaşatalım size..
Şehrin stresinden uzaklaşıp, dingin bir ortamda huzurla dolu tatlı  bir kaçamak ısmarlayın kendinize…

Ne dersiniz…?